KONST / Litografier / Färglitografi 14895312
*
nr 1489 5312
Viola Larsson-Allvar
(1918-2004), Sverige
Hängande gren över vatten och näckros. Signerad VioLA, numrerad 192/360. Färglitografi, bildmått: 60x50 cm
Viola Larsson-Allvar, svensk bildkonstnär född 1918 i Umeå, död 2004 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 september 2022
kl 18:26:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/9 14:37:38
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Viola Larsson-Allvar
Viola Larsson-Allvar, svensk bildkonstnär född 1918 i Umeå, död 2004 i Stockholm.
Läs mer om Viola Larsson-Allvar
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige viola larsson-allvar
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:37
-
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:21
-
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:35
-
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:28
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:45
*
Viola Larsson-Allvar
Viola Larsson-Allvar, svensk bildkonstnär född 1918 i Umeå, död 2004 i Stockholm.
Läs mer om Viola Larsson-Allvar
nr 1489 5312
Viola Larsson-Allvar
(1918-2004), Sverige
Hängande gren över vatten och näckros. Signerad VioLA, numrerad 192/360. Färglitografi, bildmått: 60x50 cm
Viola Larsson-Allvar, svensk bildkonstnär född 1918 i Umeå, död 2004 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 september 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/9 14:37:38 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Viola Larsson-Allvar
Viola Larsson-Allvar, svensk bildkonstnär född 1918 i UmeÃ¥, död 2004 i Stockholm.Läs mer om Viola Larsson-Allvar
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige viola larsson-allvar
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:37 -
8372 Färglitografi
Åke Westin "Havet". Signerad, numrerad 42/350. Fär..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:21 -
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:35 -
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:28 -
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:45